• Bresser Messier AR-102/600 Nano AZ (Ürün Kodu: 4702605)
chevron_left chevron_right
Bresser Messier AR-102/600 Nano AZ teleskobu (SKU: 4702605) ile evreni keşfedin. Yıldız gözlemi ve astrofotoğrafçılık için ideal olan bu yüksek kaliteli mercekli teleskop, 102 mm akromatik lensi ve 600 mm odak uzaklığıyla keskin ve canlı görüntüler sunar. Tam kaplamalı yansıtma önleyici (MC) katman, verimliliği ve dayanıklılığı artırarak olağanüstü performans sağlar. İster yeni başlayan ister deneyimli bir astronom olun, Messier AR-102 Nano AZ'nin sağlam yapısı ve gelişmiş özellikleri eşsiz bir gökyüzü deneyimi sunar. Bresser’in ünlü kalitesiyle ufkunuzu genişletin ve evreni hiç olmadığı gibi keşfedin.
Vergi dahil
Anatolii Livashevskyi
Ürün Müdürü
Ukrayna / Polski
Telgraf +48721808900
[email protected]
Açıklama
Bresser Messier AR-102/600 Nano AZ Refraktör Teleskop
Messier AR-102/600 Nano AZ, hem görsel astronomi hem de giriş seviyesi astrofotoğrafçılık için ideal, çok yönlü ve yüksek hassasiyetli bir refraktör teleskoptur. 102mm akromatik lensi ve 600mm odak uzaklığı ile tasarlanan bu teleskop, evrenin net ve iyi düzeltilmiş görüntülerini sunar. Tam kaplamalı, yansımayı önleyici optikleri sayesinde olağanüstü netlik ve dayanıklılık sağlar.
Üstün Görsel Gözlemler
Gelişmiş Odaklama Sistemi
Sağlam 2,5" Hexfoc odaklayıcı ile donatılan bu teleskop, stabilite ve hassasiyet sağlar. Odaklayıcı, 10:1 hassasiyetli odaklama modülü ile yükseltilebilir; böylece ağır kameralar takılıyken bile hassas ayarlamalar yapılabilir. Geniş çapı sayesinde vinyet etkisini önemli ölçüde azaltır.
Taşınabilir ve Sağlam Montaj
Ana Özellikler ve Teknik Bilgiler
Optik Sistem:
  • Dayanıklı optiklerle yüksek sistem verimliliği
  • Estetik olarak şık tüp tasarımı
Optik Montaj:
  • Tüp montajı için metal kelepçeler
  • Güvenli bağlantı için paslanmaz çelik raylı dovetail
  • Kullanışlı taşıma kolu
  • Kamera bağlantısı için piggyback fotoğraf adaptörü
Odaklayıcı:
  • Yüksek rijitlikte 2,5"/2" Hexfoc odaklayıcı
  • Sıkıştırma halkalı ve M42x0.75 (T2) dişli 2" - 1,25" adaptör
  • Hassas odaklama için milimetre ölçeği
  • Yüksek hassasiyetli odaklama düğmesi
Kutu İçeriği:
  • 26mm/1,25" SPL göz merceği
  • Çapraz telli 6x30mm bulucu
  • 90° 1,25" ayna diyagonal
  • İki uzatma tüpü (38mm ve 25mm)
Teknik Özellikler:
  • Optik Sistem: 2 elemanlı akromatik refraktör
  • Lens Çapı: 102mm
  • Odak Uzaklığı: 600mm
  • Odak Oranı: f/5.9
  • Çözünürlük: 1,16 ark saniye
  • Teorik Yıldız Sınırı: 12,0 kadir
  • Maksimum Faydalı Büyütme: 200x
  • Tüp Uzunluğu (çiy kalkanı ile): 70cm
  • Tüp Uzunluğu (çiy kalkanı olmadan): 58cm
  • Dovetail Kelepçelerinin Ağırlığı: 1,055kg
  • Tüp Ağırlığı (2"/1,25" çiy kalkanı ve adaptör dahil): 2,9kg